BİZE ULAŞIN

T: 05454381608
M: info@berrakgroup.com

Yukarıda verilen bilgiler yoluyla bizimle iletişime geçebilir. Hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

ADRES

Minareli Cavuş Mahallesi Merkez Sokak No:1 Daire 4 Nilüfer / BURSA NİLUFER

İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır?

İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır?

Yeni ev boş olduğu için temizliğinin kolay yapılacağı düşünülür. Oysa ki, inşaatı yeni bitmiş ve daha önce yaşanmamış bir evin diğerlerinden farklı temizlik ihtiyaçları vardır ve bu oldukça zahmetli bir işlem olabilir. İşinizi kolaylaştıracak ve temizliğin çabuk bitmesini sağlayacak ipuçlarını sizin için derledik.

İnşaat temizliğinin en zorlayıcı kısmı evin içinde yapılan işlemlerden kalan tozdur. Çimento tozu, laminant ya da dolap montajlarından kalan tozlar sizi zorlayacaktır. Ayrıca, daha önce temizlenmemişse, fayanslar üzerinde de mutlaka derzden kalan toz kaplıdır. Tozun, duvarlarda ya da diğer yüzeylerde leke bırakmasını engellemek istiyorsanız,  öncelikle kuru bir bezle her yeri silmesiniz. Kuru bez, tozu toplamasa da ıslanarak bulaşmasını engeller. Toplanan tozu elektrik süpürgesiyle temizlemelisiniz. Bu işlemler sırasında tozu solumamak için maske takmaya önem verin.

Odaları temizlerken, önce camların, sonrasında kapı ve pervazların temizlenmesi gerekir. Yukarıdan aşağıya yapacağınız temizlikte en son zeminleri temizlemelisiniz. Mutfakta, dolap içlerinden başlayarak aşağıya doğru inin. Sıraya uymamak, odanın temizlenmiş yerlerinin yeniden kirlenmesine neden olabilir.

Boya lekeleri gibi inşaattan kalan lekelerde, terebentin ya da tiner gibi kimyasallar kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda, ortamı sürekli havalandırmaya dikkat edin ve buharı solumayın.

Camlara yapıştırılmış etiketleri sökmenin en pratik yolu onları ısıtmaktır. Bulaşık teli gibi camı çizecek malzemeler kullanmaktan kaçının. Saç kurutma makinesiyle ısıtacağınız etiketler kolaylıkla yerinden sökülür.

Pencere ya da cam yüzeylere yapışmış boya ya da kireç için ise tıraş bıçaklarını kullanabilirsiniz. Bunlar, cam yüzeye çok fazla sürtmeden, çıkıntı yapan yapışkan lekeleri yok etmek için oldukça işlevseldir.

Kapıları ve ahşap yüzeyleri ahşap temizlemeye uygun deterjanlarla silebilirsiniz. En son zemini sildikten sonra eviniz taşınmaya ve huzurla yaşamaya hazır hale gelecek.


YUKARI
İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır? - Berrak Group | bursa temizlik , inşaat sonrası temizlik , temizlik firmaları ,Bursa temizlik şirketleri Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım ve diğer ilçelerde uzman ve profesyonel ekipleri ile hizmet vermektedirler. Temizlik şirketleri kendi araçları ile temiz
Daha önce kimsenin yaşamadığı yeni bir eve taşınmadan önce, normalden daha derinlemesine bir temizlik yapmanız gerekir. Peki inşaat temizliği olarak da adlandırılan bu temizliğin püf noktalarını biliyor musunuz?
daha-once-kimsenin-yasamadigi-yeni-bir-eve-tasinmadan-once-normalden-daha-derinlemesine-bir-temizlik-yapmaniz-gerekir-peki-insaat-temizligi-olarak-da-adlandirilan-bu-temizligin-puf-noktalarini-biliyor-musunuz-